ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ '99-ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ 2-5 (VIDEO+PHOTOS)

Τετάρτη, 26 Οκτώβριος 2011 17:22 | Συντάχθηκε απο τον/την sports-academies team

ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ '99

ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ 2-5

(VIDEO+PHOTOS)

Το Σαββατοκύριακο που μας πέρασε είχαμε την ευκαιρία να παρακολουθήσουμε έναν σπουδαίο αγώνα του Πρωταθλήματος AFC,για την κατηγορία Σούπερ Α' μεταξύ του Κένταυρου Βριλησσίων και του Παναθηναικού το οποίο ανέδειξε νικητή την ομάδα των πρασίνων με σκόρ 2-5,έπειτα απο έναν συναρπαστικό αγώνα.

Το Sports-Academies.gr ήταν παρών και σας μεταφέρει όλη την δράση....

Πολύ νωρίς η ομάδα του Κενταύρου πήρε κεφάλι στο σκόρ,με τον Κυριακόπουλο μετά απο σέντρα η μπάλα πέρασε απο όλη την άμυνα των πρασίνων,τελικός παραλήπτης ο Κυριακόπουλος ο οποίος με όμορφο πλασέ άνοιξε το σκόρ γράφοντας το 1-0.

Στην επανάληψη οι παίκτες του Κώστα Ταράση πέρασαν στην αντεπίθεση και κατάφεραν να ισοφαρίσουν σε 1-1 με τον Αμπίλα,ο οποίος δεν άφησε την ευκαιρία να πάει χαμένη,νικώντας κατά κράτος τον πορτιέρο της ομάδας του Κενταύρου Νικοπολίδη.

Στην συνέχεια ο Κένταυρος πήρε εκ νέου το προβάδισμα μετά απο όμορφη συνεργασία των επιθετικών του η μπάλα κατέληξε στον Δασκολιά ο οποίος με ευθύβολο σούτ έγραψε το 2-1.Το 2-2 με πέναλτι απο τον Μέτσο,το 2-3 με τον Δουβίκα,το 2-4 απο τον Αμπίλα και το τελικό 2-5 και πάλι απο τον Δουβίκα.

Δείτε καρέ-καρέ τι κατέγραψε ο φακός του Sports-Academies.gr

(300 φωτογραφίες)

ΜΕΡΟΣ ΠΡΩΤΟ ΕΔΩ

ΜΕΡΟΣ ΔΕΥΤΕΡΟ ΕΔΩ

Παρακολούθήστε στο δεκάλεπτο βίντεο που ακολουθεί το Pregame του αγώνα και τα επτά (7) τέρματα που σημειώθηκαν....