Iσόπαλοι οι Νέοι της ΑΕΚ και του Ολυμπιακού.

PDF Print E-mail
Saturday, 15 October 2011 16:42 | Συντάχθηκε απο τον/την sports-academies team

ΑΕΚ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 1-1

Δεν ανέδειξε νικητή το μεγάλο ντέρμπι της 6ης αγωνιστικής μεταξύ ΑΕΚ και Ολυμπιακού για το πρωτάθλημα της Superleague K20.

Το σκορ άνοιξαν οι "ερυθρόλευκοι" στο 51' με κοντινό πλασέ του Διαμαντάκου μετά από σέντρα του Λυκογιάννη, ενώ οι "κιτρινόμαυροι" ισοφάρισαν δύο λεπτά αργότερα με κεφαλιά του Κλωναρίδη σε κόρνερ του Αργυρίου.

Αξίζει να σημειώσουμε ότι η Ένωση έμεινε με δέκα παίκτες λόγω της αποβολής του Αρέστη με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Ο Ολυμπιακός είχε την ευκαιρία να πάρει το «τρίποντο» στις καθυστερήσεις αλλά η κεφαλιά του Σούκια, που είχε μπει ως αλλαγή, βρήκε το δοκάρι του Μυλωνόπουλου.

ΑΕΚ (Μπατίστα): Μυλωνόπουλος, Τσουκαλάς, Εγγλέζου, Χέλγκασον, Μπουγαΐδης, Γαρουφαλιάς, Αργυρίου, Ντούμπερετς, Τσίτας, Κλωναρίδης, Παπαδημητρίου

Ολυμπιακός (Γκόγκιτς): Βλάχος, Σιώπης, Βαλεριάνος, Ρουγκαλάς, Σούλης, Σταμόγιαννος, Βολτσιώτης, Κοτσαρίδης, Διαμαντάκος, Γκόγκιτς, Λυκόγιαννης