Εθνική Νέων (U-18): Ελλάδα-Γαλλία 3-2

Tuesday, 07 February 2012 21:57 | Συντάχθηκε απο τον/την sports-academies team

Η Εθνική Νέων (U-18) επικράτησε της αντίστοιχης ομάδας της Γαλλίας, με 3-2 σε φιλική αναμέτρηση που διεξήχθη στο δημοτικό Στάδιο της Ιεράπετρας

Η Ελλάδα, αν και μέχρι το 49΄ βρισκόταν πίσω στο σκορ με 0-2, κατάφερε χάρη στα γκολ των Κωνσταντινίδη (53΄), Ιωαννίδη (87΄) και Σουνά (90΄+1) να πετύχει την ανατροπή και να κατακτήσει τη νίκη.

Οι παίκτες του Κώστα Τσάνα επέδειξαν,χαλαρότητα στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης και το πλήρωσαν με δύο τέρματα,στην συνέχεια όμως σοβαρεύτηκαν και έκαναν την ολική ανατροπή,αρχικά με τον Κωνσταντινίδη στο 53' μείωσαν σε 2-1,ο Ιωαννίδης τρία λεπτά πριν το τέλος έφερε το παιχνίδι στα ίσια πραγματοποιώντας το 2-2 και το τελικό 3-2 το οποίο χάρισε την νίκη στο αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα πέτυχε ο Σουνάς.

Ελλάδα:Μπάρκας, Κωνσταντινίδης (65΄ Σουνάς), Χουχούμης, Γούτας, Δημητρίου (76΄ Ζηγογιάννης), Σιώπης, Μυστακίδης (46΄ Δώνης), Παναγιωτούδης (65΄ Κλης), Σούκιας, Παπαδημητρίου (73΄ Ιωαννίδης), Αλμπάνης (73΄ Γιαννιτσάνης).

Η δεύτερη και τελευταία φιλική αναμέτρηση ανάμεσα στις δύο Εθνικές Ομάδες θα διεξαχθεί την Πέμπτη 9/2/2012 και ώρα 14:30 στο ίδιο γήπεδο.