ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ-ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ 0-2 (Κ20)

Monday, 05 March 2012 03:14 | Συντάχθηκε απο τον/την sports-academies team

Με οδηγό τον ''Άλμπι'' η ομάδα του Εργοτέλη πέρασε νικηφόρα με 0-2 απο την Τρίπολη για την 23η αγωνιστική του πρωταθλήματος Νέων Κ20.

Στο 59’ ο Κούτρης του Εργοτέλη σούταρε, απέκρουσε ο Λαδάς και στην επαναφορά της μπάλας ο Άλα Άλμπι πρόλαβε τους αμυντικούς του Αστέρα και με κεφαλιά άνοιξε το σκορ (0-1).

Στη συνέχεια ο Αστέρας ανέβασε την απόδοση του, πίεσε ακόμα περισσότερο τον Εργοτέλη, αλλά δεν κατάφερε να ισοφαρίσει. Λίγο πριν συμπληρωθεί το 90λεπτο, ο Βαλκάνος εκτέλεσε κόρνερ από δεξιά, ο Γιώτσας έπιασε την κεφαλιά, στέλνοντας την μπάλα να περάσει ελάχιστα άουτ από το δεξί κάθετο δοκάρι του Εργοτέλη.

Ο Αστέρας δεν κατάφερε να ισοφαρίσει, αλλά αντίθετα δέχτηκε και δεύτερο γκολ, όταν ο Άλα Άλμπι με κοντινό πλασέ διαμόρφωσε το τελικό σκορ (0-2) στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Διαιτητής: Κακριδής (Κορινθίας)

ΑΣΤΕΡΑΣ : Λαδάς, Σβίγγος (63’ Δ. Στασινόπουλος), Λυμπέρης (84’ Γιώτσας), Τσέζαρεκ, Παπαδημητρίου, Λούβρης (73’ Τογρού), Βαλκάνος, Τσουμάγκας, Ντινιωτάκης, Μπακασέτας, Σαραντόπουλος.

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ : Χατζηδάκης, Γιαλυτάκης, Πρωτογεράκης, Καρβουνιάρης, Κανδυλάκης, Κοζωρόνης, Άλα Άλμπι, Δήμος (76’ Φοβάκης), Δωματάς, Κούρτι, Κούτρης (85’ Λίπι)