Αστέρας Τρίπολης-Ολυμπιακός 1-1 (K17)

Monday, 05 March 2012 22:53 | Συντάχθηκε απο τον/την sports-academies team

Μοιράστηκαν γκολ και βαθμούς οι εφηβικές ομάδες (Κ-17) του Αστέρα και του Ολυμπιακού, που αναδείχθηκαν ισόπαλες με 1-1 στο σημερινό παιχνίδι που έγινε στα πλαίσια του αντίστοιχου πρωταθλήματος της Σούπερ Λιγκ.

Ο Ολυμπιακός προηγήθηκε στο 8ο λεπτό με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Ποτουρίδη, ενώ ισοφάρισε ο Αστέρας στο 78ο λεπτό με πλασέ του Γκρόσιου.

Ο Αστέρας ήταν καλύτερος στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα από τον Ολυμπιακό και έχασε κλασσικές ευκαιρίες, σε τρία τετ α τετ με τον Τσόφλιο στο 12’ και στο 16’ και ο Καρυδόπουλος στο 52’

Διαιτητής: Ψιλοπαναγιώτης (Μεσσηνίας)

Αστέρας: Κοντοπίδης, Κλαπής, Κυριακόπουλος (86’ Σαλαπάτας), Γκίτζιας, Κουτρουμάνος, Νικολίτσας, Καρυδόπουλος (62’ Χρήστου), Αρώνης, Γκρόσιος (89’ Τριανταφύλλης), Τσόφλιος, Μάζης (74’ Μηλιώτης).

Ολυμπιακός: Μάνης, Γκούτσιος, Σωτηράκος, Μπαντούνας, Τζανετόπουλος, Λάτσι, Παιδάκης, Φουκαράς (84’ Καναβέτας), Ποτουρίδης (61’ Γαρυφαλάκης), Καρκασίνας, Πασχάλης (61’ Πασχαλίδης).