ΧΑΙΔΑΡΙ-ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 1-1 (ΠΑΙΔΕΣ) (Video)

Tuesday, 14 February 2012 02:51 | Συντάχθηκε απο τον/την sports-academies team

Για αυτό είναι ο βασιλιάς των Σπόρ..

Το περασμένο Σαββατοκύριακο το Sports-Academies.gr, βρέθηκε στο γήπεδο του Χαιδαρίου και κατέγραψε τις προσπάθειες των Παίδων του Α.Ο Χαιδαρίου και του Πανιωνίου για το Θουκυδίδειο πρωτάθλημα.

Ένας αγώνας ''Φ α ν τ α σ τ ι κ ό ς '',με όλη την σημασία της λέξεως,του οποίου το αποτέλεσμα κρίθηκε στις καθυστερήσεις.Οι δύο ομάδες έχουν αναμετρηθεί σχεδόν τέσσερις φορές την φετινή περίοδο και οι νίκες είναι μοιρασμένες,πράγμα το οποίο δείχνει πως είναι σχεδόν ισοδύναμες και κάθε παιχνίδι μεταξύ τους πρέπει να θεωρείται ντέρμπι.

Ο αγώνας ξεκίνησε με τις δύο ομάδες να παίζουν ανοιχτά,να ψάχνουν το γκόλ μέσα απο συνεργασίες αλλά και απο ατομικές προσπάθειες,τις οποίες απόλαυσε το πολυάριθμό κοινό.Παρά το ανοιχτό παιχνίδι και τις πολλές ευκαιρίες που σημειώθηκαν εκατέρωθεν το σκόρ στο πρώτο μέρος παρέμεινε στο 0-0.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι και συγκεκριμένα στο 56' λεπτό της αναμέτρησης πήραν το προβάδισμα με ένα καταπληκτικό σούτ του Παππά ο οποίος πήρε την μπάλα πίσω απο το κέντρο, διένυσε μερικά μέτρα και εξαπέλυσε ένα κεραυνό,γράφοντας το 1-0.

Απο εκείνο το σημείο και έπειτα το παιχνίδι πήρε άγρια ομορφιά,με τους φιλοξενούμενους να ανοίγονται για να ισοφαρίσουν και τους γηπεδούχους να ψάχνουν ένα δεύτερο γκόλ το οποίο θα κλείδωνε την νίκη.Τελικώς και ένω είχαν συμπληρωθεί τα 70'+2, η μπάλα έφτασε στα πόδια του Τσιριγώτη,σχεδόν πέντε μέτρα έξω απο την μεγάλη περιοχή του Χαιδαρίου,ο νεαρός χωρίς δεύτερη σκέψη έπιασε ένα γεμάτο σούτ,στέλνοντας την μπάλα να καρφωθεί στο αριστερό παραθυράκι της εστίας του Χαιδαρίου, χαρίζοντας κατ΄αυτόν τον τρόπο στην ομάδα του έναν πολύτιμο βαθμό.

ΧΑΙΔΑΡΙ: Πίτσος, Μαυροματάκης, Καρανικόλας, Πολιτίδης, Μπόγας Παπάς, Σιμονιάν, Γυπάκης, Αμανατίδης, Μουρεζίνης, Πανόπουλος, Μπαιράμης, Ροκάκης, Καλύβας, Βλάχος, Κοντός

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Πορής, Μπρεγκόσι, Βλάχος,Λεβαντής, Χασιώτης, Δημητρακάκης, Σαμπατάκης, Συκάς, Μαρούδας, Ματσούκας, Τσιριγώτης, Τρυφιάτης