Πρωταθλήτρια στους Προπαίδες η Ιωνία 2000

Monday, 12 March 2012 15:43 | Συντάχθηκε απο τον/την sports-academies team

Η Ιωνία 2000 κατέκτησε το πρωτάθλημα στην κατηγορία Προπαίδων της Ε.Π.Σ. Χανίων, για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά, αφού επικράτησε στον τελικό της διοργάνωσης με 5-1 του Κισσαμικού, στο γήπεδο Ελπίς και Νίκη. --
Ο Γκέκας άνοιξε το σκορ, με τον Γ. Αμαραντίδη να πετυχαίνει το 2-0 και τον Μαργαριτάκη να μειώνει σε 2-1, που ήταν και σκορ ημιχρόνου.
--
Στο δεύτερο ημίχρονο η Ιωνία 2000 με 2 γκολ του Κίτσο και ένα του Βίλα έφτασε στην τελική επικράτηση με 5-1, πανηγυρίζοντας τον τίτλο στους Προπαίδες.
Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Διαμαντής (Κατσαρός-Μακοβέι).

Ιωνία 2000 (Σπύρος Αμαραντίδης): Βλαντής, Α. Αμαραντίδης, Βίλα, Γ. Αμαραντίδης, Γκέκας, Καστρινάκης, Μαθιουδάκης (55' Λαφαζάνης), Κίτσο, Νταμαδάκης, Μυκωνιατάκης, Ξενάκης.

Κισσαμικός (Γιώργος Σημαντηράκης): Μαστοράκης, Ξανθουδάκης, Σκορδυλάκης, Δαρατσιανάκης, Βοσδογιάννης, Καρμπαδάκης, Μαργαριτάκης, Ε. Ψωματάκης, Λουβιτάκης, Α. Ψωματάκης, Στεφανιδάκης.

Την 3η θέση κατέλαβαν οι Νέοι Χανίων, που κέρδισαν χωρίς αγώνα (3-0 α.α.) το μικρό τελικό απέναντι στο ΙΝΚΑ, που δήλωσε αδυναμία συμμετοχής