ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ-ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ 7-0

Sunday, 18 March 2012 02:41 | Συντάχθηκε απο τον/την sports-academies team

7σφαιρος με χατ-τρίκ Θαναηλάκη...

Μεγάλη σε έκταση νίκη σημείωσε η Κ17 του Παναθηναικού,καθώς φιλοδώρησε την αντίστοιχη ομάδα του Λεβαδειακού με 7 γκόλ,σε αγώνα για την 3η αγωνιστική του 3ου γύρου του πρωταθλήματος Νέων της Σούπερ Λίγκ.

Το συγκρότημα του Βαγγέλη Σάμιου παίζοντας κατά διαστήματα καλό ποδόσφαιρο έφτασε άνετα στην νίκη με μεγάλο πρωταγωνιστή για ακόμα ένα παιχνίδι τον Λάμπρο Θαναηλάκη ο οποίος σημείωσε τα τρία απο τα 7 τέρματα της ομάδας του.

Οι φιλοξενούμενοι με την σειρά τους αγωνίστηκαν στην Παιανία με πολύ νεαρούς ποδοσφαιριστές (γεν.97-98) στο ρόστερ τους ,προσδοκώντας προφανώς στην απόκτηση εμπειριών που θα τους βοηθήσει να δημιουργήσουν ένα καλό σύνολο το οποίο θα πρωταγωνιστήσει τα επόμενα χρόνια.

Τα σκόρ για τον Παναθηναικό άνοιξε ο Μπαμίχας στο 4',έξι λεπτά αργότερα ο Αρναούτογλού διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του,το 3-0 απο τον Μυρθιανό στο 15' ,την σκυτάλη πήρε ο Θαναηλάκης ο οποίος διανύει περίοδο εξαιρετικής φόρμας και με τρία τέρματα στο 19', 22', 73' ανέβασε τον δείκτη του σκόρ στο 6-0.

Το τελικό 7-0 διαμόρφωσε στις καθυστερήσεις ο Ντάγκρας.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Κότσαρης, Βόσδου (60΄ Νικηφόρος), Μυρθιανός (46΄ Καλφούτζος), Τζανουλίνος, Αρναούτογλου, Στάικος (46΄ Καϊδατζής), Μπαμίχας (65΄ Παπαδόπουλος), Γκιζγκιζιάν, Θαναηλάκης, Νιούμαν, Ντάγκρας (46΄ Ζαφειράκης).

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ: Τράκας, Κουντουριώτης Σακκάς Δημ., Γκλάβας (75΄ λ.τρ. Καράδας, Κουτσούμπας, Παπακώστας (61' Νταούτι), Σακκάς Κων., Σπάρος, Πολυτάρχος (46΄  Κοτσαλάς), Λέσι (80΄ Κοτσικόρος), Χασάι (70΄ Κριεμάδης).