ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-ΑΡΗΣ 1-2 (Κ20) (Photos+Video)

Sunday, 11 March 2012 06:21 | Συντάχθηκε απο τον/την sports-academies team

Δεν είναι τυχαία Πρωταθλητής...

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-ΑΡΗΣ 1-2 (Κ20)

(Πλούσιο Φωτορεπορτάζ-Video)

Στα πλαίσια της 24ης αγωνιστικής η ομάδα Νέων (Κ20) του ΑΡΗ πέτυχε σπουδαία νίκη με 1-2 κόντρα στην αντίστοιχη του Ολυμπιακού στις αθλητικές εγκαταστάσεις στου Ρέντη.Διπλής σημασίας νίκη για την ομάδα του ΑΡΗ,για τον λόγο οτι πήρε το τρίποντο της νίκης,μειώνοντας παράλληλα τις ελπίδες του συνδιεκδικητή Ολυμπιακού για κάτι καλό.

To Sports-Academies.gr βρέθηκε σε ακόμα ένα μεγάλο ντέρμπι των τμημάτων υποδομής,όπως ηταν αυτό του Ολυμπιακού με τον ΑΡΗ για το πρωτάθλημα Νέων κάτω των 20.

Η ομάδα του ΑΡΗ προηγήθηκε στο 15' με τον Ρένια έπειτα απο όμορφη σέντρα του Καραγιάννη,με τον πρώτο να πιάνει ένα δυνατό σούτ και ανοίγει το σκόρ για την ομάδα του.

Ο Ολυμπιακός,απο το σημείο εκείνο και μετά, έγινε ακόμα πιο επιθετικός, δημιούργησε κάποιες επικίνδυνες καταστάσεις στην περιοχή του ΑΡΗ, ο Διούδης όμως και τα δοκάρια σταματούσαν τις προσπάθειες των «ερυθρόλευκων».

Στην επανάληψη το σκηνικό παρέμεινε το ίδιο με τον Ολυμπιακό να πιέζει για την ισοφάριση και τους φιλοξενούμενους να προσπαθούν να εκμεταλλευτούν τα κένα των γηπεδούχων χτυπώντας στην κόντρα επίθεση.

Οι ερυθρόλευκοι τελικώς κατάφεραν να ισοφαρίσουν με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κοτσαρίδη.

Όμως 2' λεπτά πριν την συμπλήρωση των 90' ο Κάνουλας έδωσε την νίκη στο ΑΡΗ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι το οποίο κέρδισε ο Λένος.

Ολυμπιακός (Γκόγκιτς): Χουτεσιώτης, Σιώπης, Δημακάκος, Βραμεντσάλης, Σούλης, Σταμόγιαννης, Ιωαννίδης, Κοτσαρίδης, Βέργος, Γκόγκιτς, Γουντσιώτης.

ΑΡΗΣ (Πασσιαλής): Διούδης, Πολιανίδης, Μπαγκής, Περήφανος, Νταμαρλής, Αντωνιάδης, Ρένια (62' Σουνάς), Γιώρης (79' Λένος), Παλιάτσος, Κουρέλας, Καραγιάννης (79' Κανούλας).