Παναθηναικός-Ολυμπιακός 1-3 (Παίδες) Video)

Saturday, 10 March 2012 15:23 | Συντάχθηκε απο τον/την sports-academies team

Απέδρασαν με το ''διπλό''...

οι Παίδες του Ολυμπιακού!

Σε αγώνα για το Θουκυδίδειο Πρωτάθλημα οι Παίδες του Ολυμπιακού αντιμετώπισαν τον αιώνιο τους αντίπαλο στην εγκαταστάσεις τις Παιανίας Παναθηναικό και πέτυχαν μία τεράστιας σημασίας νίκη με 3-1, η οποία συνοδεύτηκε και απο μεγάλη εμφάνιση,έπειτα απο ένα καταπληκτικό παιχνίδι.

O προπονητής των ερυθρόλευκων Νίκος Τοπολιάτης δήλωσε: O τρόπος με τον οποίο αναπτυχθήκαμε ηταν για σεμινάριο...

Ο αγώνας ξεκίνησε με τον καλύτερο τρόπο για τους φιλοξενούμενους,καθώς πρίν συμπληρωθούν δύο λεπτά παιχνιδιού ο Ολυμπιακός άνοιξε το σκόρ όταν ο Κηπουρός βρήκε καταπληκτικά τον Νταή στα δεξιά της επίθεσης,με τον τελευταίο να κερδίζει το πέναλτι,καθώς ανατράπηκε κάπως άτσαλα απο τον πορτιέρο του Παναθηναικού Σαμπατάκο και τον κ.Τσαπόγα να καταλογίζει την παράβαση.

Την εκτέλεση ανέλαβε ο Σπυριδάκης ο οποίος ευστόχησε και έγραψε το 0-1 μόλις στο 2'.

Η απάντηση των πρασίνων ήταν άμεση με τον Πίσπα στο 7' λεπτό της αναμέτρησης έπειτα απο καταπληκτική σέντρα (πάρε-βάλε) του Ουές.

Στην συνέχεια  οι παίκτες του Νίκου Τοπολιάτη άσκησαν ακόμα μεγαλύτερη πίεση στα καρέ του Παναθηναικού,πίεση που απέφερε το δεύτερο γκόλ για τους ερυθρόλευκους,έπειτα απο λάθος απομάκρυνση του πορτιέρο των Πρασίνων,το οποίο εκμεταλλεύθηκε ο Κηπουρός δίνοντας εκ νέου το προβάδισμα για την ομάδα του γράφοντας το 1-2.

Στην επανάληψη το σκηνικό δεν άλλαξε καθόλου με τους παίκτες του Σπύρου Μαραγκού να μην μπορούν να διασπάσουν την πολυπρόσωπη άμυνα των ερυθρόλευκων και τους παίκτες του Ολυμπιακού να βγάζουν φαρμακερές αντεπιθέσεις,όπου σε μία απο αυτές απο τα δεξιά της επίθεσης βρέθηκε ο Γιαννούτσος ο οποίος επιχείρησε μία σέντρα-σούτ με την μπάλα να καταλήγει στο αριστερό παραθυράκι του Ξενόπουλο διαμορφώνοντας το τελικό 1-3.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ: Σαμπατάκος, Οικονομόπουλος, Ζήκος, Θεοχάρης, Πίσπας, Μίγγος, Ουές, Βραχάλης, Δημήτρουλας, Κουντουριώτης, Μανιός, Ξενόπουλος, Ντουσάι, Γριτσόπουλος, Μπαράκος

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Αγγελόπουλος, Μπέτσας, Νικολάου, Ρέτσος, Κορνέζος, Παυλής, Χρήστου, Κηπουρός, Κυρτσιαλίδης, Νταής, Σπυριδάκης , Ποπιέλα, Λάμπρου, Ρομάριο, Γιαννούτσος, Τσιντώνης, Αγγελόπουλος Ι, Γκλεγκλές, Καπετζής.

Οι δηλώσεις του προπονητή του Ολυμπιακού Νίκου Τοπολιάτη στην κάμερα του Sports-Academies.gr

Δείτε αποκλειστικά στο Sports-Academies.gr το Pregame του αγώνα και όλα τα γκόλ...σε μορφή HD!