ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ 3-2 (Κ17) PHOTOS

PDF Εκτύπωση E-mail
Κυριακή, 04 Δεκέμβριος 2011 22:56 | Συντάχθηκε απο τον/την sports-academies team

Ένας συγκλονιστικός αγώνας ...

Ο Ατρόμητος υποχρέωσε τον Παναθηναικό στην πρώτη του φετινή ήττα στο πρωτάθλημα Κ17.

Ένα Ατρόμητος ψυχωμένος,που δεν τα παράτησε ακόμα και όταν βρέθηκε πίσω στο σκόρ,πήρε μια πανάξια νίκη απέναντι στον μέχρι εχθές πρωτοπόρο Παναθηναικό,ο οποίος πάλεψε κατάφερε και πέτυχε δύο τέρματα αλλά απο οτι φάνηκε δεν ήταν αρκετά για να του δώσουν μια ακόμη νίκη.

Oi παίκτες του Λουκά Κάλλα κατάφεραν τελικά να σπάσουν το αήττητο του φετινού Πάναθηναικού με σκόρ 3-2 στο γήπεδο του Ηφαίστου

Το σκόρ άνοιξε για τους γηπεδούχους με αυτογκόλ στο 10ο λεπτό της συνάντησης,στο αμέσως επόμενο λεπτό στο 11ο οι πράσινοι ισοφάρισαν σε 1-1 με νέο αυτογκόλ του Μπαμίχα αυτήν την φορά,

Στο 13ο λεπτό οι παίκτες του Βαγγέλη Σάμιου κατάφεραν να πάρουν κεφάλι στο σκόρ με τον Μαλντίν.

Στο 35ο λεπτό μετά απο καταπληκτικό σούτ του Καρρά ο Ατρόμητος έφερε το παιχνίδι στα ίσια γράφοντας το 2-2 ΄και οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν στην ανάπαυλα ισόπαλες.

Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 47ο λεπτό η ομάδα του Ατρομήτου πήρε κεφάλι στο  στο σκόρ με τον Θεοδωράκη με όμορφο πλασέ διαμορφώνοντας το τελικό 3-2.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: Κόκκαλης, Βαρδακώστας, Μιχαλάκης, Μακρής, Μπαμίχας, Παπασπύρος, Θεοδωράκης, Καρράς, Κοβάτσης, Φιλόπουλος, Κουτσούκης.

Έπαιξαν και οι: Μαρκάκης, Πιαστόπουλος.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ: Κότσαρης, Πλέσσας, Μυρθιανός, Νικηφόρος (78’ Καλφούτζος), Ελ Γκαμάλ, Στάικος (59’ Γκιζγκιζιάν), Δώνης, Κρασσώνης, Θαναηλάκης (72’ Μπαμίκας), Υμεράϊ Μαλτίν, Ντάγκρας.

Στην αποστολή ήταν ακόμη οι Γκέκας, Καϊδατζής, Τζανουλίνος, Παπαδόπουλος Γ.