Ποδόσφαιρο πρωτάθλημα ΠΑΕ Κ17 - ΟΦΗ -ΑΕΚ 0-2

PDF Εκτύπωση E-mail
Κυριακή, 20 Νοέμβριος 2011 15:07 | Συντάχθηκε απο τον/την sports-academies team

ΟΦΗ-ΑΕΚ 0-2 (k17).

Μετά από πολύ καλή εμφάνιση, παίζοντας το ποδόσφαιρο που γνωρίζουν πολύ καλά, οι νέοι της ΑΕΚ κέρδισαν τους νέους του ΟΦΗ στην Κρήτη με 2-0 (0-0).

Η ΑΕΚ είχε την κατοχή μπάλας στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα χάνοντας στο πρώτο ημίχρονο δυό πολύ καλές ευκαιρίες να ανοίξει το σκόρ.

Στο δεύτερο ημίχρονο στο 57΄ο Ερέκι με κτύπημα φάουλ έκανε το 0-1 γιά τους κιτρινόμαυρους , στην συνέχεια ο νεαρός τερματοφύλακας του ΟΦΗ πραγματοποίησε δυό εκπληκτικές αποκρούσεις κρατώντας το σκορ στο 0-1 μέχρις το 85΄στιγμή της επιτυχίας του δεύτερου τέρματος από τον Λαζαρίδη μετά από συνεργασία όλης της ομάδος και αφού " χάθηκε " η μπάλα.

ΑΕΚ Παπαδόπουλος,Μαρκοπουλιώτης,Ερέκι,Κουτούζης,Ναυπλιώτης,Κατσικάς,Μίχας,Σταύρου   Καζβιρόπουλος,Τζάθας,Αραμπατζής.

αλλαγές Λαζαρίδης (Μίχας),Μωυσιάδης(Καζβιρόπουλος),Σινάνι(Τζάθας),Κοντοές   (Αραμπατζής) Τρακάκης(Μαρκοπουλιώτης)