ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 4-1 (Κ20)

Saturday, 24 March 2012 13:33 | Συντάχθηκε απο τον/την sports-academies team

Νίκη η οποία συνοδεύτηκε με καλή εμφάνιση για τους ερυθρόλευκους,οι οποίοι ξεπέρασαν άνετα το εμπόδιο του Αστέρα Τρίπολης με 4-1 στο πλαίσιο της 26ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Νέων.

Αν και βρέθηκαν πίσω στο σκόρ,μόλις στο 3' λεπτό οι ερυθρόλευκοι, ανασυντάχθηκαν και με αντεπίθεση διαρκείας πήραν την νίκη με 4-1 απέναντι στο αξιόμαχο σύνολο του Αστέρα.

O Αστέρας προηγήθηκε στο 3' με τον Σαραντόπουλο,με τον Ολυμπιακό όμως να απαντά άμεσα με τον Λυρά στο 5' φέρνοντας το παιχνίδι στα ίσα.

Στην επανάληψη το συγκρότημα του Σίνισα Γκόγκιτς κυριάρχησε ολοκληρωτικά και με έναν φανταστικό Βέργο στην σύνθεση του πραγματοποίησε την ολική ανατροπή.

Το προβάδισμα για τους γηπεδούχους έδωσε ο Διαμαντάκος στο 47' και εν συνεχεία την σκυτάλη πήρε ο Βέργος στο 49' και στο 74' ανεβάζοντας τον δείκτη του σκόρ στο 4-1.

Οι ερυθρόλευκοι είχαν τις ευκαιρίες για περισσότερα τέρματα καθώς οι Βέργος και Λυκογιάννης σημάδεψαν δύο φορές τα δοκάρια του Αστέρα.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Μπάμποβιτς, Λυκογιάννης, Σούλης, Ρουγκάλας, Σιώπης, Διαμαντάκος, Κοτσαρίδης, Σταμόγιαννος, Σουκιάς, Λυράς, Βέργος, Βουτσιώτης, Μπάρκερ, Γκόγκιτς

ΑΣΤΕΡΑΣ: Γεωργακόπουλος, Σβίγγος, Τσουμάγκας, Παπαδημητρίου, Πετρούσης,Βαλκάνος, Γκαιδατζής, Τόγρου, Γιώτσας, Σαραντόπουλος, Λυμπέρης, Κοντοπίδης, Κλάπης, Νικολίτσας, Στασινόπουλος, Κατσαρός