ΚΕΡΚΥΡΑ - SKODA ΞΑΝΘΗ 1-5 (K17)

PDF Print E-mail
Saturday, 24 March 2012 23:56 | Συντάχθηκε απο τον/την sports-academies team

Με το εμφατικό 1-5 πέρασε από την Κέρκυρα η ομάδα Εφήβων (Κ-17) της SKODA ΞΑΝΘΗ συνεχίζοντας το νικηφόρο σερί της και ταυτόχρονα τις πολύ καλές εμφανίσεις.

Οι φιλοξενούμενοι που ήταν ανώτεροι σ' όλη την διάρκεια του αγώνα προηγήθηκαν στο 1' με τον Πέτρο Ορφανίδη ενώ στο επόμενο λεπτό η Κέρκυρα ισοφάρισε με τον Γαστεράτο.

Στο 21' ο Ορφανίδης Π. πέτυχε το 1-2 στο 35' ο Φασίδης το 1-3 ενώ δοκάρι είχε λίγο αργότερα ο Λ. Ορφανίδης. Το ημίχρονο έκλεισε με το 1-4 που πέτυχε ο Ζώτος ενώ στο 62' ο Φασίδης ήταν ο παίκτης που έκλεισε το σκορ στο τελικό 1-5.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Σπυρίδων Κολυτάς (Γραικός - Καρδακάρης).

ΚΕΡΚΥΡΑ: Ντάικος, Ρίτσαρντς, Φωτεινός, Σουρβίνος (46' Rrapushi), Ντεντές, Καμμένος, Αυλωνίτης, Κουλούρης, Γράψας, Μαβίλης (63' Ρίκος), Γαστεράτος.

SKODA ΞΑΝΘΗ: Ζλατίνης, Χατζηλαζαρίδης, Κεχαγιάς, Χελιδώνης, Κιαχίδης, Δελής, Ζώτος (75' Φραγκούλης), Μπαντάκ Σ. (60' Μήττας), Ορφανίδης Λ. (65' Κωνσταντάρας), Φασίδης (70' Κούτρας Ν.), Ορφανίδης Π. (30' Γούναρης).