ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-ΑΕΚ 3-1 (Κ17) (VIDEO+PHOTOS)

Sunday, 25 March 2012 16:44 | Συντάχθηκε απο τον/την sports-academies team

Την νίκη με 3-1 κατέκτησαν οι Έφηβοι του Ολυμπιακού στο ντέρμπι του νοτίου ομίλου εναντίον της ΑΕΚ,σε παιχνίδι για την 4η αγωνιστική του τρίτου γύρου του πρωταθλήματος υποδομής.

Το συγκρότημα του Χάρη Κοπιτσή μπήκε πιο δυνατά στο παιχνίδι και κατάφερε να προηγηθεί στο 17' με τον Μωυσιάδη ο οποίος πήρε το ριμπάουντ μετά το σούτ του Τζάθα το οποίο απέκρουσε αρχικά ο Μάνης και με όμορφο πλασέ έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του γράφοντας το 0-1.

Η ένωση δεν σταμάτησε εκεί κυνήγησε και ένα δεύτερο τέρμα σε σούτ του Αραμπαντζή όμως η μπάλα βρήκε το δεξί κάθετο δοκάρι του Μάνη.

Στην επανάληψη οι οδηγίες του Δημήτρη Τερεζόπουλου έπιασαν τόπο και οι ερυθρόλευκοι εμφανίστηκαν μεταμορφωμένοι.

Αρχικά ισοφάρισαν με πέναλτι το οποίο κέρδισε ο Καρκασίνας στο 59' και το εκτέλεσε εύστοχα ο Φουκαράς πραγματοποιώντας το 1-1 και ένα λεπτό αργότερα πέτυχαν την ολική ανατροπή με τον Ιωαννίδη ο οποίος λίγο έξω απο την μεγάλη περιοχή της ΑΕΚ έπιασε ένα καλοζυγισμένο σούτ και έγραψε το 2-1΄.

Το τελικό 3-1 σημείωσε ο Φουκαράς και πάλι ο οποίος να τονίσουμε διανύει περίοδο εξαιρετικής φόρμας,καθώς εκμεταλλεύτηκε με τον καλύτερο τρόπο το δώρο της άμυνας της ΑΕΚ και με ένα δεξί ξερό σούτ νίκησε τον Μυλωνόπουλο για μια ακόμη φορά.

Να τονίσουμε πως οι ερυθρόλευκοι έμειναν με 10 παίκτες 12' λεπτά πριν συμπλήρωση των 90', καθώς ο Πασαλίδης δέχθηκε δεύτερη κίτρινη και αποβλήθηκε.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Μανής, Σωτηράκος, Βραμεντζάλης, Τζανετόπουλος, Γκούτσιος, Λιάτσι, Φουκαράς, Πασαλίδης, Πασχάλης, Καρκασίνας, Ιωαννίδης.

ΑΕΚ: Μυλωνόπουλος, Πατσαλιάς,Κουτούζης, Σεζάι, Κοντοές, Σταύρου, Κατσικάς, Ζιβάνοβιτς, Τζάθας, Μωυσιάδης,Αραπαντζής, Κασβιρόπουλος, Μίχας, Γιαννακέλος

Οι δηλώσεις του προπονητή του Ολυμπιακού Δημήτρη Τερεζόπουλου λίγο μετά την λήξη του μάτς.