ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ-SKODA ΞΑΝΘΗ 1-3 (Κ20)

Sunday, 08 April 2012 00:53 | Συντάχθηκε απο τον/την giorgos

Συνεχίζει το εντυπωσιακό της σερί η ομάδα Νέων της SKODA ΞΑΝΘΗ. Το Σάββατο το μεσημέρι έφυγε με τους βαθμούς της νίκης από την έδρα του Λεβαδειακού επικρατώντας με σκορ 1-3.

Ο φιλοξενούμενοι - που ήταν καλύτεροι στην συντριπτική διάρκεια του αγώνα - προηγήθηκαν στο 35’ με αυτογκόλ του Βαραβέρη και στο ξεκίνημα της επανάληψης δέχθηκαν την ισοφάριση από τον Σταθόπουλο στο 49’.

Όμως ο Ράνος στο 54’ έδωσε εκ νέου το προβάδισμα και λίγο αργότερα (76’) ο ίδιος παίκτης έχασε πέναλτι σε μία φάση που προηγήθηκε και αποβολή του Πέππα για τους γηπεδούχους. Στο 89’ ο Νάκας ήταν αυτός που από τα 11 βήματα ευστόχησε κάνοντας το τελικό 1-3.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Μιχάλης Μάλαμας (Γουργιώτης – Κρετσιμος) της ΕΠΣ Ανατολικής Αττικής που εκτός από τον Πέππα απέβαλε στις καθυστερήσεις και τον Ράνο.

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ: Μένκα, Ζιάκας, Κομνός, Βαραβέρης, Ταμπαθάνης, Βελέντζας, Σαμπράκος, Καραματσούκης, Μπουντόπουλος (46’ Σταθόπουλος), Παναγόπουλος (70’ Πέππας), Νικολακάκης (85’ Ταφαϊ).

SKODA ΞΑΝΘΗ: Ζαρόπουλος, Λάσπατζης, Μιγιάτοβιτς, Γούτας, Τσαμούρης, Τορομανίδης, Νάκας, Μπαρέττας (60’ Γούλας), Μελισσόπουλος (83’ Ελληνίδης), Δουμάνης (88’ Πασχαλάκης).