ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ-ΑΡΗΣ 0-0 (Κ20)

PDF Print E-mail
Saturday, 31 March 2012 23:07 | Συντάχθηκε απο τον/την sports-academies team

Ισόπαλο χωρίς τέρματα έληξε το ντέρμπι της 27ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκ (Κ20) μεταξύ του Παναθηναικού και του ΑΡΗ στην Λεωφόρο.

Μεγάλοι πρωταγωνιστές οι πορτιέρο των δύο ομάδων Καπίνο και Διούδης....

Ακόμη μία εντός έδρας βαθμολογική απώλεια για τους πράσινους οι οποίοι να τονίσουμε δημιούργησαν σωρεία ευκαιριών αλλά στην τελική τους επιλογή δεν ηταν καθόλου αποτελεσματικοί.

Οι φιλοξενούμενοι πάντως αν και επέλεξαν να δώσουν χώρο στον Παναθηναικό και να εκμεταλλευθούν κάποιες αντεπιθέσεις δεν υστέρησαν κατά πολύ,το πάλεψαν το παιχνίδι με την πιο σημαντική τους ευκαιρία στο 61' λεπτό όταν ο Μαρμαράς βρέθηκε σε θέση γκόλ αλλά ο πολύ καλός Καπίνο απέκρουσε με υπερένταση και κράτησε το 0-0.

Δέκα λεπτά αργότερα ηταν οι σειρά των γηπεδούχων να απειλήσουν ,με τον Αποστολόπουλο ο οποίος αστόχησε σε τετ α τέτ με τον Διούδη ο οποίος απέκρουσε κρατώντας το 0-0 το οποίο ηταν και το τελικό αποτέλεσμα.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ: Καπίνο, Μαρινάκης, Χουχούμης (90' Καστράτι), Ρισβάνης (61' Μπάτι), Τριανταφυλλόπουλος, Λαγός, Φουρλάνος, Σταματάκης (70' Γιαννιτσάνης), Μουζακίτης, Κουσίδης, Αποστολόπουλος.

ΑΡΗΣ: Διούδης, Περήφανος, Μπαγκής, Νταμαρλής, Γιαννίτσης, Αντωνιάδης, Γιώρης, Κουρέλας, Καραγιάννης (61' Σουνάς), Ρένια (71' Παλιάτσος), Μαρμαράς (86' Τουλκερίδης).