ΑΡΗΣ-ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 3-1 (Κ20)

Sunday, 08 April 2012 00:12 | Συντάχθηκε απο τον/την sports-academies team

Την νίκη με 3-1 κατέκτησε η ομάδα Νέων του ΑΡΗ, αν και βρήκε σθεναρή αντίσταση απο τους Αρκάδες,

Οι κιτρινόμαυροι στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης εμφανίστηκαν κάπως νωθροί αλλά πολύ σύντομα βρήκαν τον δρόμο τους και άνοιξαν το σκόρ με τον Κουρέλα στο ΄12 με πλασέ απο κοντινή απόσταση.

Η απάντηση απο τους Αρκάδες ήταν άμεση έπειτα απο όμορφη σέντρα του Βαλκάνου και κεφαλιά του Γκρόσιου στο '17 λεπτό της αναμέτρησης.

Λίγο πρίν συμπληρωθούν τα πρώτα '45 η ομάδα του ΑΡΗ κέρδισε πέναλτι με τον Καραγιάννη αλλά ο Γιώρης αστόχησε απο τα έντεκα μέτρα.

Ο ΑΡΗΣ στην επανάληψη έγινε πιο επιθετικός και εδικά από το 70ο λεπτό και έπειτα.

Το προβάδισμα στους γηπεδούχους έδωσε ο Ρένια με σουτ εντός περιοχής, κάνοντας το 2-1, ενώ τρία λεπτά αργότερα ο προωθημένος Μπαγκής, με πλασέ από την μεγάλη περιοχή διαμόρφωσε το τελικό 3-1.

ΑΡΗΣ: Διούδης, Περήφανος, Μπαγκής, Τουλκερίδης, Γιαννίτσης, Αντωνιάδης, Σουνάς (71’ Ρένια), Γιώρης (46’ Γιαννακιτσίδης) Μαρμαράς (46’ Παλιάτσιος), Κουρέλλας, Καραγιάννης.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ: Γεωργακόπουλος, Σβίγγος (61’ Λούβρης), Λυμπέρης, Τσουμάγκας, Ταμάλης, Βαλκάνος, Γκαϊδατζής, Αναστασόπουλος, Γιώτσας, Γκρόσιος (52’ Κατσαρός), Ντινιωτάκης.