ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ-ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 4-2 (Κ20)

Sunday, 29 April 2012 00:46 | Συντάχθηκε απο τον/την sports-academies team

Εντυπωσιακή ήταν η ομάδα Νέων του Πανιωνίου στον αγώνα που έγινε στη Νέα Σμύρνη με αντίπαλο την αντίστοιχη ομάδα του Αστέρα Τρίπολης. Οι "κυανέρυθροι" επικράτησαν με 4-2.

Το συγκρότημα του Δημήτρη Κουζηνού προηγήθηκε στο σκορ με τον Βλάχο στο 20' και τέσσερα λεπτά αργότερα ο Ντούνης έκανε το 2-0. Οι Αρκάδες κατάφεραν να ισοφαρίσουν με γκολ των Τογρού (62'), Κατσαρού (67').

Ομως ο Πανιώνιος κατάφερε με ένα γκολ του Μπούζα και ενός ακόμα από τον Σμυρλή να διαμορφώσει το τελικό 4-2 και να πάρει μία εντυπωσιακή νίκη μπροστά στο φίλαθλο κοινό του. Το γεγονός πως το παιχνίδι έγινε στο στάδιο της Νέας Σμύρνης, σαφώς και αποτέλεσε μία πρώτης τάξεως ευκαιρία για τον κόσμο του Πανιωνίου να παρακολουθήσει από κοντά τα νέα παιδιά της ομάδας.

Οι γηπεδούχοι ολοκλήρωσαν τον αγώνα με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Κλη με δεύτερη κίτρινη κάρτα στις καθυστερήσεις.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Ανέστης, Κουλός, Κούρος, Ζυγογιάννης (68' Γκέζος), Μπούζας, Ζυγογιάννης, Ντούνης (60' Σμυρλής), Μακαρόνας, Σταμάτης, Κλης, Βλάχος (75' Μπότης).

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ: Λαδάς, Σβίγγος, Λυμπέρης, Τσέζαρεκ, Γκαϊδατζής, Βαλκάνος, Κατσαρός, Τογρού (68' Κλαπής), Γιώτσας (53' Στασινόπουλος), Λούβρης (31' Τσουφλής), Ντινιωτάκης.