Η Κ17 του Πανιωνίου προκρίθηκε πανάξια στο Final 4 (Video+Photos)

Saturday, 05 May 2012 20:52 | Συντάχθηκε απο τον/την sports-academies team

Η ομάδα Κ17 του Πανιωνίου πήρε σπουδαία νίκη επι της αντίστοιχης ομάδας του Παναθηναικού στη Νέα Σμύρνη με 1-0 με γκόλ του Πρέντι και προκρίθηκε στο Final 4 ως πρώτη στον όμιλο της .Δείτε τις καλύτερες φάσεις, τα γκόλ αλλά και τα πανηγύρια των θριαμβευτών.

Το συγκρότημα του Δημήτρη Δημακόπουλου, λίγες ημέρες μετά τον θρίαμβο επί του Ολυμπιακού στις εγκαταστάσεις του Ρέντη, ήταν ανώτερο σε όλη τη διάρκεια του αγώνα από τους πράσινους και θα μπορούσε να είχε πετύχει μία πιο άνετη νίκη.

Ειδικά στο πρώτο ημίχρονο, η αναμέτρηση ήταν "μονόλογος" με την μεγαλύτερη ευκαιρία για τον Πανιώνιο να σημειώνεται στο 30' όταν είχε δοκάρι ο Σπανός.

Στην επανάληψη ο ρυθμός του αγώνα έπεσε με τον Παναθηναϊκό να έχει και αυτός δοκάρι στο 49' με τον Θαναηλάκη. Στο τελευταίο 20λεπτο όμως, ο Πανιώνιος κυριάρχησε ολοκληρωτικά στον αγώνα, έχασε μεγάλες ευκαιρίες και τελικά πέτυχε το γκολ που του έδωσε και τη νίκη με τον Μπρέντι, πέντε λεπτά πριν τη λήξη της αναμέτρησης. Τόσο ο σκόρερ, όσο και οι συμπαίκτες του αποθεώθηκαν από τους περίπου 500 οπαδούς του Πανιωνίου που βρέθηκαν το απόγευμα του Σαββάτου στο στάδιο της Νέας Σμύρνης.

Τα συγχαρητήρια βέβαια αξίζουν στον Πανιώνιο για αυτήν την σημαντική διάκριση, αλλά και στον ηττημένο Παναθηναικό ο οποίος στο φετινό πρωτάθλημα είχε μια πολύ καλή παρουσία και έχασε το εισητήριο της πρόκρισης στις λεπτομέρειες.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Στρακόσια, Μέξης, Κωτσαλάς (90'Βατουσιάδης), Ρουσσάκης, Λουλάι, Πινιώτης, Μπρέντι (90' Σακαρέλλος), Γκίνης, Σπανός (83' Πίττας), Γκούμας (54' Αρώνης), Πολίμος.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ: Κότσαρης, Βόσδου, Μυρθιανός, Νικηφόρος, Αρναούτογλου (42' Ελ Γκαμάλ), Τζανουλίνος, Μπαμίχα, Νιούμαν (63' Δώνης), Θαναηλάκης, Υμεράι, Ντάγκρας.