ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ-ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ 7-0 (Κ17)

Thursday, 26 April 2012 03:50 | Συντάχθηκε απο τον/την sports-academies team

Οι έφηβοι του Παναθηναικού πήραν μια εύκολη νίκη κόντρα στον Λεβαδειακό με το ευρύ 7-0, σε εξ αναβολής παιχνίδι της 3ης αγωνιστικής του πρώτου γύρου και ξαναπέρασαν στην δεύτερη θέση.

Το συγκρότημα του Βαγγέλη Σάμιου έφθασε άνετα στην νίκη, απέναντι στο νεανικό σύνολο του Ηλία Λιόντου.Για να καταφέρουν πάντως οι Πράσινοι να διασπάσουν την πολυπρόσωπη άμυνα Λεβαδειακού,χρειάστηκαν 30΄λεπτά συμπληρωμένου αγώνα,με τον Ντάγκρα να δίνει το προβάδισμα με ένα καταπληκτικό σε εκτέλεση τέρμα.

Στην επανάληψη οι πράσινοι διπλασίασαν τα τέρματα τους με τον Μυρθιανό στο 54' γράφοντας το 2-0 και τρία λεπτά αργότερα κλείδωσαν το παιχνίδι με το τρίτο τους γκόλ το οποίο επετεύχθει έπειτα απο κόρνερ του Μαλντίν και κεφαλιά του Αρναούτογλου.

Τα υπόλοιπα τέρματα της ομάδας του Τριφυλλιού σημείωσαν οι Νιούμαν 60', Μαλντίν 63', Τζανουλίνος 71', και Ντάγκρας στο 83'.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ : Κότσαρης (67' Κακούρης), Βόσδου, Μυρθιανός (65’ Καλφούντζος), Νικηφόρος, Αρναούτογλου (65' Καϊδατζής), Τζανουλίνος, Μαλντίν, Γκιζγκιζιάν (46' Μπαμίχα), Θαναηλάκης, Νιούμαν (67' Κρασώνης), Ντάγκρας.

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ : Τράκας, Κουντουργιώτης, Σακκάς Δ., Γκλάβας, Σβέρκος, Νταούτι (25’ Κριεμάδης), Τσακανίκας, Σακκάς Κ., Ψυλέας (46’ Πολυταρχος), Χασάϊ, Σπάρος, Καρβούνης, Ευσταθίου, Μυλωνάς.