ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 0-2 (Κ17)

Monday, 23 April 2012 12:59 | Συντάχθηκε απο τον/την sports-academies team

Οι Έφηβοι του Ολυμπιακού πήραν σπουδαία εκτός έδρας νίκη κόντρα στον Ατρόμητο με 2-0 και εξασφάλισαν την πρόκριση τους στο Final 4 του πρωταθλήματος της Superleague U-17.

To συγκρότημα του Δημήτρη Τερεζόπουλου χωρίς να αναγκαστεί να ''φορτσάρει'' πήρε τους τρείς βαθμούς της νίκης, εξασφαλίζοντας παράλληλα το ένα απο τα δύο εισητήρια που οδηγούν στο στο Final 4 του πρωταθλήματος της Superleague U-17.Το σκόρ για τους ερυθρόλευκους άνοιξε ο Γαρεφαλάκης στο 23' λεπτό της αναμέτρησης με ωραία ενέργεια.

Στην επανάληψη η ομάδα του Ολυμπιακού διπλασίασε τα τέρματα της με ευστοχη εκτέλεση πέναλτι του Γκίνο το οποίο κέρδισε ο Γκούτσιος.

Διαιτητής του ματς ήταν ο Γεώργιος Καπόγλης με βοηθούς τους Ανδρέα Δατσέρη και Δημήτριο Ζέρβα από την Ανατολική Αττική.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ : Κόκκαλης, Μαρκάκης, Αποστόλου, Βαρδακώστας, Μακρής, Παπασπύρος, Κουτσούκης, Πιαστόπουλος, Μπαστάκος, Κοβάτσης, Φιλόπουλος, Αθανασιάδης Μπουρδούβαλης, Σάσσος, Θεοδωράκης, Καλλής, Μπετσές, Ράνος.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Μάνης, Γκούτσιος, Τζανετόπουλος, Μπαντούνας, Σωτηράκος, Φουκαράς (87’ Παπασάββας), Γκίνο, Πασχάλης (84’ Λιάτσι), Λύρας (56’ Καλέργης), Καρκασίνας (64’ Πασαλίδης), Γαρεφαλάκης (71’ Μήτκας).