Εθνική Κορασίδων: Ελλάδα-Γεωργία 5-1

PDF Print E-mail
Wednesday, 07 May 2014 22:23 | Συντάχθηκε απο τον/την sportteam
Share

Με το εντυπωσιακό 5-1 επικράτησε η Εθνική Κορασίδων της αντίστοιχης από τη Γεωργία στην πρεμιέρα της στο αναπτυξιακό τουρνουά που διοργανώνεται υπό την αιγίδα της UEFA στη Μολδαβία.

Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα κυριάρχησε πλήρως στον αγωνιστικό χώρο του «Dinamo Auto Stadium» όπου διεξήχθη το παιχνίδι, ιδιαίτερα στο πρώτο ημίχρονο όταν και σημείωσε τα τέσσερα από τα πέντε τέρματά του.

Το χορό των γκολ άνοιξε η Σαρρή στο 23ο λεπτό, ακολούθησε η Γεωργιάδου στο 25ο και η Γιάνου στο 27ο ενώ και πάλι η Σαρρή έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα στο 38ο λεπτό. Το τελευταίο γκολ της ελληνικής ομάδας σημείωσε η Καπνίση στο 42ο λεπτό.

ΕΛΛΑΔΑ: Μαργαρίτη (63'Γιαννακούλη), Σαχινίδου, Τσακίρη, Παπαιωάννου (41' Παπαστασινού), Γεωργιάδου (32' Καπνίση), Λέντη (41' Λάκο), Γάτσιου (63' Πυθαρούλη), Χατζηνικολάου (63 Στεφάτου), Λιάκου (56' Ευσταθιάδου), Γιάννου (41' Μετοικίδου), Σαρρή (41' Εξουζίδου).

*Επόμενος αγώνας για τις Κορασίδες μας στις 8/5/2014 και ώρα 17:00 με αντίπαλο το Ισραήλ.