4-0 τη Σλοβακία η Εθνική Κ-16

Sunday, 04 May 2014 08:53 | Συντάχθηκε απο τον/την sportteam

Εντυπωσιακή εμφάνιση πραγματοποίησε η Εθνική Κ-16,  στο δεύτερό της αγώνα για το διεθνές αναπτυξιακό τουρνουά που διοργανώνει η Π.Ο. Μολδαβίας. Eπικράτησε της Σλοβακίας με σκορ 4-0.

Οι Έλληνες διεθνείς επέβαλαν, από τα πρώτα λεπτά, το ρυθμό τους και άνοιξαν το σκορ στο 10΄ με τον Λημνιό.

Ο Παυλίδης διπλασίασε τα τέρματα του αντιπροσωπευτικού μας συγκροτήματος στο 18ο λεπτό, ενώ ο Τζουμάκης σημείωσε το τρίτο γκολ στο 35΄. Δύο λεπτά αργότερα, ο Λημνιός βρήκε εκ νέου το δρόμο προς τα δίχτυα, διαμορφώνοντας το τελικό σκορ.

Ελλάδα: Σιαμπάνης, Μπέτσας (62΄ Βαλμάς), Κατράνης, Ζήσης, Ρέτσος (71΄ Ράδης), Δερμιντζάκης (71΄ Κηπουρός), Νάτσος (62΄ Σκόνδρας), Λημνιός (71΄ Αργυρίου), Παυλίδης (62΄ Τοπουζλής), Τζουμάκης (48΄ Χελάς), Βάρκας (71΄ Καμπόσος)

Τελευταίος αγώνας της Εθνικής είναι τη Δευτέρα 5/5 και ώρα 12:00 με τη διοργανώτρια χώρα.