SL-K20: ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ-ΚΑΛΛΟΝΗ 5-0

PDF Print E-mail
Sunday, 11 May 2014 12:21 | Συντάχθηκε απο τον/την sportteam
Share

Με νίκη προχώρησε στη Σούπερ Λίγκα των Νέων ο Παναθηναϊκός, ο οποίος επικράτησε 5-0 στην έδρα του της Καλλονής, στον αγώνα της 31ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Κ-20.

Οι παίκτες των Σάμιου και Μαραγκού είχαν την υπεροχή στο ματς από τις αρχές του α’ ημίχρονου, ωστόσο κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 29' με τον Μπαλμπόα

Στο 35΄ο Γιαννιτσάνης εκμεταλλεύτηκε την ωραία σέντρα του Μυρθιανού και έστειλε με δυνατό δεξί σούτ την μπάλα στα δίχτυα.

Οι πράσινοι συνέχισαν στον ίδιο καταιγιστικό ρυθμό και στο 43' ο Μαλντίν με εντυπωσιακή ατομική ενέργεια ανέβασε τον δείκτη του σκόρ στο 3-0.

Στην επανάληψη την σκυτάλη στο σκοράρισμα πήρε ο Γεροκωνσταντής ο οποίος με δύο πολύ τέρματα διαμόρφωσε το τελικό 5-0.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ: Γκέκας, Ζαφειράκης, Μυρθιανός, Τριανταφυλλόπουλος, Τζανουλίνος, Αναστασόπουλος, Χαλκιαδάκης, Αγγελόπουλος Γ., Μπαλμπόα (55' Γεροκωνσταντής), Μαλντίν, Γιαννιτσάνης (68' Χατζηγιοβάννης).

ΚΑΛΛΟΝΗ: Παπάζογλου, Καράκλας, Ευαγγελιδάκης, Ιωαννίδης (55' Ξυδάς), Γιώργου, Γκιάλης (46' Λαμπράκης), Καραμπάς, Βούλγαρης, Σοφιάνης, Τριανταφύλλου, Κίστα (63' Μπράκουλα).