Κ20: ΑΣΤΕΡΑΣ-ΑΕΚ 1-4 (VIDEO)

Saturday, 05 March 2016 15:39 | Συντάχθηκε απο τον/την sportsteam

Σπουδαία εκτός έδρας νίκη πέτυχε η Κ-20 της ΑΕΚ επι της αντίστοιχης του Αστέρα με σκόρ 4-1, για την 25η αγωνιστική του πρωταθλήματος υποδομών της Super League.

Η ομάδα του Στέλιου Μανωλά προηγήθηκε στο 29' με γκολ του Κυριαζή και ακολούθησαν στο δεύτερο ημίχρονο τα τέρματα του επανεμφανισθέντα Παναγιώτη Κοντοέ (50') του Γιάννη Βιδάλη (71') και του Χρήστου Αντωνίου (80').

Το μόνο που κατάφεραν οι γηπεδούχοι ηταν να μειώσουν σε 1-4 στις καθυστερήσεις, με τον Συρεγγέλα.

Οι συνθέσεις των ομάδων

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ: Στεφανίδης, Κατσικαδάς, Βουτσελάς (68' Μαργαρίτης) Ζήσης, Μακροστέργιος, Νάτσης (50' Κονιδάς) Παπαγεωργίου (56' Μάνος) Χαδιάρης, Συρεγγέλας, Τσιώλης, Γκρόσιος.

AEK: Παπαδόπουλος, Βιδάλης, Γιαννούτσος, Μαρκοπουλιώτης, Γραμματίκας (46' Κοντοές) Γαλανόπουλος, Ασπρογιάννης, Καρβουνίδης, Κυριαζής (59' Λεπενιώτης) Τσέλιος, Βλαχομήτρος (61' Αντωνίου)