Ολοκληρώθηκε με τεράστια επιτυχία το τουρνουά υποδομών ΠΑΕ του Α.Ο. Τρίκαλα (Αποτελέσματα-Φωτογραφίες)

Thursday, 05 May 2016 18:45 | Συντάχθηκε απο τον/την sportsteam

Πρώτη η ΑΕΚ στην κατηγορία 2002, Κούπες για Πανιώνιο (2003-2004) και Βέροια (2001).

Με τον μεγάλο τελικό στην κατηγορία γεννηθέντων 2002 στο στάδιο Τρικάλων και τα ματς της 3ης μέρας σε όλες τις κατηγορίες, τις απονομές και τις βραβεύσεις, ολοκληρώθηκε με πολύ μεγάλη επιτυχία το τουρνουά υποδομών ΠΑΕ το οποίο διοργάνωσε ο Α.Ο. Τρίκαλα για τρεις ημέρες και είχε την στήριξη της Περιφερειακής Ενότητας, του Δήμου Τρικκαίων και της ΕΠΣ Ν. Τρικάλων.

Συμμετείχαν οι ομάδες ΑΕΚ-ΠΑΟΚ-ΗΡΑΚΛΗΣ-ΑΡΗΣ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ-ΒΕΡΟΙΑ-ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ-ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ-Α.Ο.ΤΡΙΚΑΛΑ.

Διεξήχθησαν 28 αγώνες συνολικά και συμμετείχαν 300 ποδοσφαιριστές στις κατηγορίες παιδικού και προπαιδικού. Υψηλό  το αγωνιστικό επίπεδο στα περισσότερα ματς, πολλά ταλέντα στις ομάδες, καλή οργάνωση απ΄όλους , πολλά γκολ και πλούσιο θέαμα αλλά και πάθος και θέληση για διάκριση από τους νεαρούς και ελπιδοφόρους παίκτες των συλλόγων.

ΜΕΓΑΛΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ 2002

ΑΕΚ-ΑΡΗΣ 1-1 (6-5 στα πέναλτι)

Στα πέναλτι κρίθηκε η πρώτη θέση στην κατηγορία γεννηθέντων 2002 στον μεγάλο τελικό. Ο Άρης ήταν καλύτερος στο πρώτο ημίχρονο και προηγήθηκε με 1-0, η ΑΕΚ καλύτερη στην επανάληψη, ισοφάρισε στο τελευταίο λεπτό του αγώνα και πήρε το κύπελλο στα πέναλτι νικώντας με 6-5.

ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ 2002

ΠΑΟΚ-ΒΕΡΟΙΑ 3-0

Ο ΠΑΟΚ κέρδισε την Βέροια στο Δημοτικό Στάδιο Τρικάλων και κατέκτησε την 3η θέση στο τουρνουά. Η ομάδα του ΠΑΟΚ όπως και αυτή του Παναθηναϊκού έπαιξε στην κατηγορία αυτή με ένα χρόνο μικρότερα παιδιά

ΓΕΝΝΗΘΕΝΤΕΣ 2003-2004

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ-Α.Ο.ΤΡΙΚΑΛΑ 3-0

Κέρδισε και τον Α.Ο. Τρίκαλα η ομάδα του Πανιωνίου στο γήπεδο Φλαμουλίου στην κατηγορία προπαίδων και πήρε την πρωτιά στο τουρνουά του ΑΟΤ.

ΓΕΝΝΗΘΕΝΤΕΣ 2001

ΒΕΡΟΙΑ-ΗΡΑΚΛΗΣ 1-0

Η ομάδα της Βέροιας κέρδισε στο Δημοτικό Στάδιο Τρικάλων τον Ηρακλή με 1-0 και κατέκτησε την πρώτη θέση στο τουρνουά του Α.Ο. Τρίκαλα στην κατηγορία γεννηθέντων 2001.

4. ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ 3-10 1

*Μεταφερθείτε στην σελίδα του ΑΟΤ στο facebook για να δείτε πλούσιο φωτορεπορτάζ από τους αγώνες και τις απονομές...