SL-K20: ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ 3-2

Monday, 28 April 2014 14:13 | Συντάχθηκε απο τον/την sportteam

Ο Λεβαδειακός επικράτησε του Παναθηναικού με σκορ 3-2, στον αγώνα που έγινε την Κυριακή το πρωί στις εγκαταστάσεις της ΕΠΣ Βοιωτίας για την 16η αγωνιστική του πρωταθλήματος Κ20 της Super League.

Οι Βοιωτοί κατάφεραν να προηγηθούν στο 14ο λεπτό με τον Κάπο, ενώ με την έναρξη του β' ημιχρόνου ο Αποστολόπουλος έκανε το 2-0 για τους γηπεδούχους στο 46'.

Στην επανάληψη και πιο συγκεκριμένα στο 56' ο Κάπος ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0 κλειδώνοντας ουσιαστικά την νίκη της ομάδας του.

Οι φιλοξενούμενοι στην συνέχεια πέρασαν στην αντεπίθεση και στο 64' ο Γιαννιτσάνης μείωσε σε 3-1, ενώ στο 79' ο Χαλκιαδάκης διαμόρφωσε το τελικό 3-2

Λεβαδειακός: Φατλί, Αντωνίου, Αθανασιάδης, Καψάσκης (86' Τοπί), Σακκάς, Σελάνι, Σπάρος (72' Αγγελάτος), Κάπος, Πέππας, Σκέμπης, Μάγκας (46' Αποστολόπουλος).

Παναθηναϊκός: Γκέκας, Αναστασόπουλος (52' Ζαφειράκης), Μυρθιανός, Αθανασόπουλος, Τζανουλίνος, Αγγελόπουλος Β., Μουζακίτης, Νιούμαν, Γιαννιτσάνης, Υμεράι (61' Γεροκωνσταντής), Χαλκιαδάκης.