K-20: SKODA ΞΑΝΘΗ-ΑΣΤΕΡΑΣ 1-1

Saturday, 13 February 2016 16:48 | Συντάχθηκε απο τον/την sportsteam

Ισόπαλη 1-1 έληξε η αναμέτρηση μεταξύ των ομάδων Κ20 της Ξάνθης και του Αστέρα, που έγινε στο γήπεδο των Πηγαδίων, για την 22η αγωνιστική του πρωταθλήματος υποδομών της Super League.

Οι φιλοξενούμενοι με το γκολ του Ίγκορ στο 33ο λεπτό πήραν προβάδισμα στο σκορ ενώ οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με αυτογκόλ στο 60' καθώς μετά τη σέντρα του Μελισσόπουλου αμυντικός προσπάθησε να διώξει την μπάλα στέλνοντάς την στα δίχτυα του Αστέρα για να γίνει το 1-1.

Η ομάδα του Νίκου Κεχαγιά είχε δοκάρι στο β' μέρος με τον Σαμπανίδη, ευκαιρίες κι ένα ακυρωθέν γκολ του Μελισσόπουλου στις καθυστερήσεις.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Παναγιώτης Τσοπουλίδης (Τζεβελεκίδης - Βαμβακίδης) της ΕΠΣ Ξάνθης.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

SKODA ΞΑΝΘΗ: Σταθάκης, Ζώτος, Ψεμματάς, Θεοδωρίδης, Βαφειάδης, Μπουνταγκίδης, Μελισσόπουλος, Καπτέλι (52' Σαμπανίδης), Λαζαρίδης (73' Δοξάκης), Φασίδης, Δημητριάδης (86' Μπάτζιος).

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ: Καπετάνος, Κατσικαδάς, Βουτσελάς, Ζήσης, Μακροστέργιος, Νάτσης, Igor, Κονίδας, Συρεγγέλας, Τσιώλης, Γκρόσιος. ΑΛΛΑΓΕΣ: Στεφανίδης, Χάδιαρης, Μάνος, Παπαγεωργίου, Καραμήτος,Φα, Κοντογιαννόπουλος, Αντζουλάς