Κ17: Υπο το βλέμμα Μελισσανίδη η ΑΕΚ 3-0 τον Παναθηναικό

Sunday, 03 April 2016 21:00 | Συντάχθηκε απο τον/την sportsteam

Εντυπωσιακή φιλική νίκη πέτυχε το Σάββατο (2/4) στα Σπάτα η εφηβική ομάδα (Κ-17) της ΑΕΚ που κέρδισε το αντίστοιχο ηλικιακό τμήμα του Παναθηναικού με σκορ 3-0.

Η ομάδα του Μάρκου Δήμου, επικράτησε σχετικά άνετα του ''τριφυλλιού'' αποδίδοντας στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα εξαιρετικό ποδόσφαιρο.

Οι ''κιτρινόμαυροι'', δημιούργησαν αρκετές ευκαιρίες και τελικά κατάφεραν να προηγηθούν στο 2ο ημίχρονο με το εύστοχο πέναλτι του Γιούση το οποίο κέρδισε λίγο νωρίτερα ο Λαζανάς μετά απο εξαιρετική κούρσα απο τα αριστερά.

Το 2-0 πέτυχε λίγα λεπτά αργότερα ο Χριστόπουλος μετά απο ασίστ του Λεγάτου, ενώ το 3-0 σημείωσε ο Μεσσήνης απο ασίστ του Ρούσσου.

Την αναμέτρηση παρακολούθησαν με μεγάλο ενδιαφέρον οι Μιχάλης Μητροτάσιος, Ντούσαν Μπάγεβιτς αλλά και ο μεγαλομέτοχος της ΠΑΕ ΑΕΚ Δημήτρης Μελλισανίδης.