Και στα ..Τσικό...παίζουνε μπαλάρα! ΒΙΝΤΕΟ

Friday, 23 November 2012 06:53 | Συντάχθηκε απο τον/την sports-academies team

Ποδόσφαιρο δεν είναι μόνο η Σούπερ Λίγκ και τα πρωταθλήματα Νέων και Εφήβων, είναι και τα μικρότερα θεωρητικά πρωταθλήματα που διοργανώνονται κάθε Σαββατοκύριακο.

Στο πλάισιο αυτό, το Sports-Academies.gr και η κάμερα του βρέθηκαν το περασμένο Σαββατοκύριακο στην Χαλκίδα και κατέγραψαν τις προσπάθειες της τοπικής ομάδας Α.Ο Χαλκίς, η οποία αντιμετώπισε την Ακαδημία Παθιακάκη.

Για την ιστορία το παιχνίδι έληξε ισόπαλο, με τις δύο ομάδες να παλεύουν για την νίκη εως το τελευταίο σφύριγμα.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκόρ με τον Βαρθάλη στο '52 λεπτό, με απευθείας εκτέλεση φάουλ και στις καθυστερήσεις οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν σε 1-1 με τον Σακκά.

ΑΟ Χαλκίς: Βάργκας, Βρετός, Καρβέλας, Τόλιος, Λειβαδίτης, Τσακούλης, Κνέζεβιτς, Ιωαννίδης, Ντουρμάς, Καρυστινός, Βάκας, Τσιμηχοδήμος, Πολυκαρπίδης, Ντασιώτης, Τόγκος, Γκριτσάλας.

Ακ. Παθιακάκη: Δελαπόρτας, Βουρδάνης, Αθανασόπουλος, Κόκα, Τσουλάκος, Κουρτάκης, Τασιούδης, Αρβανιτάκης, Βαρθάλης, Μπαλωμένος, Βεζύρης, Δάρας, Φύκιας, Τσάμπρας, Γαβαλάς, Μανιαχάρης

Δείτε τα γκόλ και τις καλύτερες φάσεις απο αυτό το συναρπαστικό παιχνίδι...