Η Κ16 του Πανιώνιου κατέκτησε το "Creta Cup 2016" (Vids)

Friday, 29 April 2016 17:13 | Συντάχθηκε απο τον/την sportsteam

Σπουδαία διάκριση για την ομάδα Κ16 του Πανιώνιου η οποία κατάφερε αήττητη να πάρει την πρώτη θέση του τουρνουά "Creta Cup 2016", επικρατώντας κατά του ΠΟ Ατσαλένιου στον μεγάλο τελικό με 1-0.

Οι παίκτες του Πέτρου Κοντοβαράκη έδωσαν τρεις αγώνες στην φάση των ομίλων μετρώντας ισάριθμες νίκες απέναντι σε Αστέρα Ρεθύμνου, LIDO F.C και Αθλόπολις.

Στον ημιτελικό αντιμετώπισαν τον ΟΦΗ, επι του οποίου επικράτησαν στην διαδικασία των πέναλτι.

Ο τελικός ήταν εναντίον του ΠΟ Ατσαλένιου

Ο Πανιώνιος εκεί πήρε το προβάδισμα με γκόλ του Ν.Δαυίδη στο πρώτο ημίχρονο ύστερα από ατομική προσπάθεια του Κ.Νικολιά.

Τέσσερα λεπτά πριν το τέλος η ομάδα του ΠΟΑ κέρδισε πέναλτι... αλλά ο τερματοφύλακες του Πανιωνίου Κ. Σαμαράς το απέκρουσε και χάρισε στην ομάδα του νίκη και παράλληλα το τρόπαιο της πρώτης θέσης του τουρνουά "Creta Cup 2016".

Η αποστολή

Κ.Σαμαράς, Κ.Σκορδάκης, Β.Κορόνι, Α.Παπαδιονυσίου, Β.Γρηγοριάδης, Π.Γεωργάκας, Γ.Καλαμάτας,Κ.Μπρότσι, Δ.Φλαμπούρης, Α.Τσουμανάη, Ν.Μαρκαντώνης, Γ.Μαρτίνος, Δ.Αναστασίου, Ν.Μαράτος, Φ.Γρίβας, Π.Στρίκος, Κ.Νικολιάς, Α.Χάσκα, Φ.Τσερεγκωφ. Ν.Δαυίδης

Προπονητής: Π.Κοντοβράκης

Αρχηγός Αποστολής: Η.Αποσπόρη