Μία νίκη και μία ισοπαλία ο απολογισμός για τις ομάδες Κ17 και Κ20 του Ολυμπιακού στις φιλικές αναμετρήσεις με τον Αστέρα (Vid)

Monday, 18 August 2014 05:50 | Συντάχθηκε απο τον/την sportsteam

Ευρεία νίκη με σκόρ 4-1 πέτυχε η ομάδα Κ17 του Ολυμπιακού επι της αντίστοιχης του Αστέρα, σε φιλική αναμέτρηση που διεξήχθη στο γήπεδο του τελευταίου. Στο 0-0 έμειναν οι Νέοι.

Κ17:ΑΣΤΕΡΑΣ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 4-1

Η ομάδα του Ολυμπιακού ήταν σαφώς καλύτερη και έδειξε πιο προετοιμασμένη από την αντίστοιχη του Αστέρα. Και στα δύο ημίχρονα η υπεροχή ήταν υπέρ της φιλοξενούμενης ομάδας, που κατάφερε να προηγηθεί στο 16΄με γκολ του Μπάρκα.

Το 1-1 έγινε από τον Καραμήτο στο 41 και στο αμέσως επόμενο λεπτό πάλι ο Μπάρκας με σουτ έκανε το 1-2. Η μπάλα πριν καταλήξει στα δίχτυα του Καπετάνου, χτύπησε στον Κοντογιαννόπουλο και άλλαξε πορεία.

Στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους ο Λάμπρου έκανε τα τέρματα τρία για την ομάδα του.

Στην επανάληψη ο Αστέρας προσπάθησε να αντιδράσει, αλλά δεν μπόρεσε να ενοχλήσει την εστία του Ολυμπιακού.

Το τελικό 1-4 έγινε διαμορφώθηκε από τον Κυρτσαλίδη στο 84΄, με ατομική προσπάθεια.

Κ20:ΑΣΤΕΡΑΣ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 0-0

Χωρίς σκορ ολοκληρώθηκε η φιλική αναμέτρηση της Κ20 του Αστέρα με τον Ολυμπιακό. Ο Αστέρας ήταν καλύτερος, είχε πολλές ευκαιρίες, όμως δεν κατάφερε να σκοράρει και έτσι έμεινε στο 0-0.

Ενδεικτικά να αναφέρουμε πως στο πρώτο μέρος αστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι ο Σαλαπάτας, ενώ στο δεύτερο ημίχρονο είχαν από ένα δοκάρι ο πρωταγωνιστής του πέναλτι και ο Παπαπέτρου.