Ήττα για τους Νέους του Παναθηναϊκού στη πρεμιέρα του Copa Amsterdam (Vid)

Saturday, 07 June 2014 16:20 | Συντάχθηκε απο τον/την sportsteam

Με ήττα ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της στο τουρνουά «Κόπα Άμστερνταμ» η ομάδα η ομάδα Νέων του Παναθηναικού. Όπως μεταδίδουν ξένα μέσα, την παράσταση στις κερκίδες έκλεψαν οι οπαδοί του Παναθηναικού, οι οποίοι δημιούργησαν καταπληκτική ατμόσφαιρα.

Οι παίκτες των Σάμιου και Μαραγκού δεν κατάφεραν σε κανένο σημείο του αγώνα να μπούν στο πνεύμα του παιχνιδιού και μοιραία γνώρισαν την ήττα με 3-0 απο την ανώτερη Κρουζέιρο.

Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με 0-0, χωρίς να σημειωθεί ούτε μια μεγάλη φάση στο ματς. Η Κρουζέιρο  είχε κάποιες υποψίες κυκλοφορίας, ο Παναθηναικός ακόμη λιγότερες και μοιραία τα δίχτυα δεν ''κουνήθηκαν''.

Στην επανάληψη η Κρουζέιρο μπήκε με περισσότερη ορμή στο παιχνίδι, προσπαθώντας να πιέσει το ''Τριφύλλι'' ψηλά. Οι επισκέψεις στα καρέ των πρασίνων πύκνωσαν και οι βραζιλιάνοι κατάφεραν να ανοίξουν το σκόρ με τον Χιούγκο.

Οι βραζιλιάνοι συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό και έφθασαν σε δύο ακόμη γκολ με τους Έμερσον και Ζουντιβάν που διαμόρφωσαν το τελικό 3-0.

Την Κυριακή (8/6) οι Νέοι του Παναθηναικού θα αντιμετωπίσουν την MEN United και την FC Aerbin.

Στα αξιοσημείωτα της πρεμιέρας, η δυναμική εξέδρα των φιλάθλων του Παναθηναικού με χορούς, καπνογόνα και τραγούδια.