Θετικό δείγμα από τους Νέους του Ολυμπιακού στο φιλικό με τον Πύρασο (Εικόνες)

PDF Print E-mail
Sunday, 10 August 2014 17:20 | Συντάχθηκε απο τον/την sportsteam
Share

Οι Νέοι του Ολυμπιακού νίκησαν σε φιλικό αγώνα προετοιμασίας τον Πύρασο με 1-0, σε αναμέτρηση που διεξήχθη στο γήπεδο της Νέας Αγχιάλου.

Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης σημείωσε ο Ουτάζο στο 48ο λεπτό, με την μαγνησιώτικη ομάδα να χάνει τη μεγαλύτερη ευκαιρία να ισοφαρίσει στο 53' όταν μετά από σέντρα του Μυργιώτη, ο Σφάκας δεν πρόλαβε να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα, που έφθασε όμως στον Σπύρο Αναστασίου που από κοντά σούταρε άουτ.

Με τον Ολυμπιακό να τονίσουμε πως αγωνίστηκε και ο 16χρονος Ανδρέας Δεμιτζάκης που αποκτήθηκε πρόσφατα απο τον Πύρασο.

Συνθέσεις:

Πύρασος : Στούκας (30′ Βαν ντε Γουίχε), Σπ. Γκάγκας, Μακανίκας, Γ. Κοντοβάς, Κοτζαθανάσης, Στεφανής, Μπασδάνης, Βαγγελάκος, Βούλγαρης (30′ Πλαβός), Π. Κοντοβάς, Δαμάσκος.Β" Ημίχρονο: Βαν ντε Γουίχε (65′ Χαλάτσης), Σαμαράς, Βητόπουλος, Σπ. Αναστασίου (80′ Κόκκαλης), Πλαβός, Ζητούδης, Μαλακασιώτης, Σφάκας, Αλ. Αναστασίου, Μυργιώτης, Μίλτος (75′ Γιαννούχος).

Ολυμπιακός K20: Ηλιάδης, Ράτζα, Ρέντζης, Σαλταμάρας, Μακροστέργιος, Ιγνατίδης, Παπουτζίδης, Μεγαρίτης, Δερμιτζάκης (15′ Αμαραντίδης), Γαρεφαλάκης, Χατζάρας.Στο β ημίχρονο έπαιξαν και οι: Κατσιμήτρος, Τόλι, Βούρος, Λιάτσι, Ανδρούτσος, Τούφας, Βατουσιάδης, Μανθάτης, Ουτάζο, Τσινίκας, Βέργος.