YouCMSAndBlog Module Generator Wizard Plugin


Τάσος Θέος: Το τελείωμα της χρονιάς ήταν ιδανικό!

PDF Print E-mail
Saturday, 05 April 2014 17:30 | Συντάχθηκε απο τον/την sportteam   
Share

Στην επίσημη ιστοσελίδα του Ολυμπιακού μίλησαν ο προπονητής και ορισμένοι παίκτες της ομάδας Κ15 του Ολυμπιακού για την κατάκτηση του τίτλου.

Αναλυτικά:

Τάσος Θέος, προπονητής Κ15:

«Σίγουρα το τελείωμα όλης της χρονιάς ήταν πολύ ιδανικό. Τα παιδιά είναι καινούργια στο πρωτάθλημα της Κ15 που διοργανώθηκε για πρώτη φορά. Έχω έρθει φέτος στην ομάδα κι έχω πει από την αρχή ότι σε αυτά τα παιδιά – επειδή ήμουν και σε άλλες ομάδες – υπάρχει το καλύτερο ταλέντο σε όλη την Ελλάδα.

Στο τέλος πήγαν όλα καλά, θεωρώ ότι ήταν ένα παιχνίδι διαφήμιση του ποδοσφαίρου. Σε αυτές τις ηλικίες παίζουν πολλά πράγματα ρόλο, για μένα είναι η πιο σημαντική ηλικία από την άποψη του πώς θα φτιάξουμε τους ποδοσφαιριστές.

Πήγαν όλα καλά!

Ευχαριστώ τη διοίκηση που είμαι προπονητής στον Ολυμπιακό και πιστεύω ότι αυτά τα παιδιά έχουν πολύ μέλλον και για τον Ολυμπιακό, αλλά και για την Εθνική Ελλάδος».

Γιώργος Ξενιτίδης:

Πώς ένιωσες όταν είδες την μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα;

«Όταν είδα την μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα ένιωσα μεγάλη χαρά. Αυτό ήταν που ήθελα στο δεύτερο ημίχρονο: να μπούμε μέσα, να βάλουμε το γκολ και να το σηκώσουμε. Το θέλαμε πάρα πολύ όλη η ομάδα.

Είχαμε μαζευτεί την προηγούμενη ημέρα και μιλήσαμε πολύ γι’ αυτό, το θέλαμε πάρα πολύ! Έτσι, μόλις μπήκε η μπάλα στα δίχτυα ένιωσα καταπληκτικά!».

Πόσο σημαντικό είναι για εσάς, τα παιδιά του Ολυμπιακού σε αυτή την ηλικία, που η πρώτη αυτή διοργάνωση Κ15 στέφει πρωταθλητή τον Ολυμπιακό;

«Ναι, είναι η πρώτη διοργάνωση και είμαστε πάρα πολύ περήφανοι που το πήραμε γιατί θα είμαστε οι πρώτοι! Είμαστε πάρα πολύ χαρούμενοι γι’ αυτό».

Στο μέλλον βλέπεις τον εαυτό σου να σηκώνει κούπες με τη φανέλα της πρώτης ομάδας του Ολυμπιακού;

«Θα το ήθελα πολύ, μακάρι! Θα το ήθελα πάρα πολύ! Πιστεύω ότι αν δουλέψω σκληρά και με λίγη τύχη, θα τα καταφέρω».


Δημήτρης Σκαφίδας:

Δεν χρειάστηκε να επέμβεις πολλές φορές στο παιχνίδι, αλλά όταν χρειάστηκε το έκανες με επιτυχία. Στο τέλος σε είδαμε να πανηγυρίζεις έξαλλα.

Πώς ένιωσες όταν τελείωσε το ματς;

«Είμαστε όλοι πάρα πολύ χαρούμενοι που φτάσαμε σε αυτό το σημείο να είμαστε πρωταθλητές Ελλάδος. Δουλέψαμε σκληρά όλη τη χρονιά, είχαμε λύπες, χαρές με τον προπονητή μας.

Πιστεύω ότι είμαστε πολύ δεμένη ομάδα και πανηγυρίσαμε όλοι τόσο πολύ γιατί χρωστούσαμε κάτι στον εαυτό μας. Όσοι ξέρουν τι έχουμε περάσει φέτος καταλαβαίνουν τι εννοώ».

Είναι σημαντικό που το πρώτο πρωτάθλημα Κ15 Superleague έρχεται στα χέρια του Ολυμπιακού;

«Σίγουρα γιατί δείχνει ποια είναι η καλύτερη ομάδα σε όλη την Ελλάδα! Εγώ αυτό πιστεύω».

Share
 

Τελευταία Νέα

ΑΡΘΡΟΓΡΑΦΙΕΣ ΑΡΘΡΟΓΡΑΦΙΕΣ 04.07.2014

Οι ποδοσφαιριστές που λάμπουν σαν ταλέντα στις μικρές ηλικίες, δεν εξελίσσονται ανάλογα!
Οι ποδοσφαιριστές που λάμπουν σαν ταλέντα στις μικρές...

ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ 04.07.2014

«Θα αποτελέσουν το
«Θα αποτελέσουν το "αύριο" του ελληνικού ποδοσφαίρου»

Νέα Ομάδων Κ17 04.07.2014

Πρωτιά για την Κ17 της ΑΕΚ!
Πρωτιά για την Κ17 της ΑΕΚ!

Νέα Ομάδων Κ20 04.07.2014

SL-K20: ΚΑΛΛΟΝΗ-ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ 1-0
SL-K20: ΚΑΛΛΟΝΗ-ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ 1-0

Νέα Ομάδων Κ17 04.06.2014

SL-K17: ΑΡΗΣ-ΠΑΟΚ 2-3
SL-K17: ΑΡΗΣ-ΠΑΟΚ 2-3

Νέα Ομάδων Κ17 04.06.2014

SL-K17: ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 1-2
SL-K17: ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 1-2

Νέα Ομάδων Κ17 04.06.2014

SL-K17: ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ 4-3
SL-K17: ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ 4-3

ΑΡΘΡΟΓΡΑΦΙΕΣ ΑΡΘΡΟΓΡΑΦΙΕΣ 04.06.2014

Γιατί “χαλάνε” τα παιδιά όταν γίνονται άντρες;
Γιατί “χαλάνε” τα παιδιά όταν γίνονται άντρες;

Νέα Ομάδων Κ20 04.06.2014

SL-K20: ΠΑΣ-ΓΙΑΝΝΙΝΑ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 3-2
SL-K20: ΠΑΣ-ΓΙΑΝΝΙΝΑ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 3-2

Νέα Ομάδων Κ20 04.06.2014

SL-K20: ΠΑΟΚ-ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ 2-0 (ΒΙΝΤΕΟ+ΕΙΚΟΝΕΣ)
SL-K20: ΠΑΟΚ-ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ 2-0 (ΒΙΝΤΕΟ+ΕΙΚΟΝΕΣ)
powered by στοιχημα
YouCMSAndBlog Module Generator Wizard Plugin
ΜΟΝΙΜΕΣ ΣΤΗΛΕΣ


top