Ασύλληπτο: έβγαλε μαχαίρι σε αγώνα Τζούνιορ!!!

Monday, 17 December 2012 17:25 | Συντάχθηκε απο τον/την sports-academies team

Το απίστευτο περιστατικό σημειώθηκε στο παιχνίδι του πρωταθλήματος τζούνιορς ΑΕ Πάτρα 2005 - Θύελλα Πατρων, το μεσημέρι του Σαββάτου στο γήπεδο "Αθλόπολις".

Ο διαιτητής Πέτρος Νικολακόπουλος διέκοψε το ματς στο 25' και ενώ το σκορ ήταν 3-2 υπέρ της ΑΕ Πάτρα 2005.

Σύμφωνα με πληροφορίες, υπήρξε έντονη αντιπαράθεση μεταξύ φιλάθλων (μεταξύ των οποίων και αρκετοί γονείς) και ένας απ' αυτούς πήγε στο αυτοκίνητο του και επέστρεψε κρατώντας μαχαίρι, ενώ κινήθηκε απειλητικά εναντίον παιδιών και φιλάθλων!

Ευτυχώς τον συγκράτησαν οι ψυχραιμότεροι και δεν είχαμε χειρότερα. Στο φύλλο αγώνα έγραψε ο διαιτητής:

"Κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού (α' ημίχρονο) στο 25ο λεπτό του αγώνα και ενώ η ΑΕ Πάτρα 2005 νικούσε με 3-2 τη Θύελλα/Ωλενιακός, έγινε η διακοπή του αγώνα, διότι οι φίλαθλοι των δύο ομάδων άρχισαν τσακωμό μπροστά στα παιδιά.

Κάποιος φίλαθλος έβγαλε μαχαίρι (της Θύελλας άκουσα τους γονείς να λένε), οι γονείς μετέφεραν τα παιδιά από τον αγωνιστικό χώρο, οι παράγοντες προσπάθησαν να ηρεμήσουν τα πνεύματα, αλλά μάταια. Κατόπιν αυτού διέκοψα το παιχνίδι».

Ο προπονητής της Πάτρας 2005, Ν. Παρασκευόπουλος δήλωσε: "Τα καταδικάζω αυτά που έγιναν και ζητάω συγνώμη από τους γονείς και κάποιες παιδικές ψυχές. Καλώ τις ομάδες να απομονώσουν αυτά τα στοιχεία".