Κ-20: «Φιλική» νίκη για Ολυμπιακό, 3-0 τον Πανιώνιο

Monday, 01 August 2016 11:46 | Συντάχθηκε απο τον/την sportsteam

Σε φιλικό παιχνίδι που διεξήχθη το απόγευμα της Κυριακής στο Ρέντη η Κ-20 του Ολυμπιακού επικράτησε με 3-0 της αντίστοιχης ομάδας  του Πανιωνίου.

Η ομάδα του Βασίλη Βούζα έπαιξε για ικανοποιητικό διάστημα καλό ποδόσφαιρο και δημιούργησε φάσεις. Δυο γκολ πέτυχε ο Κώστας Κιρτζιαλίδης και ένα ο Άρντιτ Τόλι.

Το σκορ άνοιξε στο 35' ο Κιρτζιαλίδης με σουτ μέσα από την περιοχή ενώ στο 50' ο νεαρός επιθετικός "έγραψε" το 2-0 αφού εκμεταλλεύτηκε έξοχη πάσα του Μάριου Βρουσάι.

Ο Ολυμπιακός συνέχισε να πιέζει και να δημιουργεί ευκαιρίες για γκολ και πέτυχε το 3ο στο 78'. Ο Γιανναράκης σεντράρει και ο αρχηγός του Ολυμπιακού με κεφαλιά στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

Η αρχική σύνθεση του Ολυμπιακού: Αγγελόπουλος, Ξύδας, Τσιμπούκας, Λάμπρου, Φουάσης, Πέιος, Μεγαρίτης, Αντωνόπουλος, Κιρτζιαλίδης, Βάρκας, Βρουσάι.

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν οι: Μπέτσας, Τζουμάκης, Γιανναράκης, Τόλι, Αγγελόπουλος, Κηπουρός, Χρήστου, Κωστανάσιος, Τσιλίκης, Χατζηχρήστου, Πανάγου, Χατζηιωαννίδης.

Η αρχική σύνθεση του Πανιωνίου: Κατσάνος, Βλάχος, Σταμίρης, Δάβρης, Μητσογιάννης, Γκίνης, Οικονομίδης, Παπανικολάου, Αντωνακόπουλος, Μπιμάι, Χελάς.

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν οι: Κουβέλης, Πόπα, Μερκούρης, Γιαννής, Κουρούμαλης, Σχουλής, Γλυνός, Χαϊρούλα, Ματσαβές, Δημητρόπουλος, Αναστόπουλος.