Κ-20: ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ-ΑΕΚ 1-0 (PHOTOS)

Saturday, 06 February 2016 13:55 | Συντάχθηκε απο τον/την sportsteam

Σε ένα παιχνίδι το οποίο θα ξεχαστεί γρήγορα, ο Ατρόμητος έκανε το... καθήκον του, επικρατώντας στο Γήπεδο του Ρουφ με 1-0 της ΑΕΚ για τη 21η αγωνιστική του πρωταθλήματος Κ-20 της Superleague.

Οι ''Περιστεριώτες'' πέτυχαν μια επαγγελματική νίκη, σε ένα παιχνίδι με λιγοστές φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες και πήραν έτσι τους τρεις βαθμούς.

Στο 58ο λεπτό του ματς, ο Λαζαρίδης (στην φωτογραφία) «ξεκλείδωσε» την άμυνα της ΑΕΚ, όταν μετά από εκπληκτική ασίστ του Ρεγκάκου, νίκησε με δυνατό σούτ απο την μικρή περιοχή τον Ντούνη γράφοντας το 1-0 για την ομάδα του.

Πέντε λεπτά πριν την συμπλήρωση της κανονικής διάρκειας του αγώνα αποβλήθηκε ο προπονητής της ΑΕΚ Στέλιος Μανωλάς που είχε έντονα παράπονα από τη διαιτησία.

* Να σημειωθεί ότι την αναμέτρηση στο γήπεδο του Ρουφ παρακολούθησαν ο ομοσπονδιακός προπονητής Αντώνης Νικοπολίδης και ο ιδιοκτήτης της ΠΑΕ Ατρόμητος, Γιώργος Σπανός.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: Θεοδωράκης, Τζιτζικαλάκης, Κατράνης, Μωραϊτης, Στρουγγής (53' Κρουσιέλ) Κωστούλας, Νάτσος, Παναγιωτόπουλος (66' Ζιβάνοβιτς) Ρεγκάκος, Λαζαρίδης (87' Χαϊρούλα) Νταβιώτης

AEK: Ντούνης, Γραμματίκας (73' Μαρκοπουλιώτης) Γιαννούτσος, Σβάρνας, Κοφσανίδης, Γεωργαμλής (63' Γαλανόπουλος) Αντωνίου, Καρβουνίδης Κυριαζής (α.α 17' Τσέλιος) Λίτσι, Τζάθας.