Κ17: ΑΣΤΕΡΑΣ-ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ 4-1

Sunday, 03 April 2016 20:27 | Συντάχθηκε απο τον/την sportsteam

Mε δύο γκολ σε κάθε ημίχρονο η ομάδα του Αστέρα επικράτησε εύκολα του Πλατανιά με 4-1 για την 6η αγωνιστική του 3ου γύρου του πρωταθλήματος Κ-17 της Super League.

Πριν καν συμπληρωθεί το πρώτο δεκάλεπτο ο Κανελλόπουλος έκανε με κεφαλιά το 1-0, ενώ ο Δουβίκας με ωραίο σουτ διπλασίασε τα τέρματα για τον Αστέρα στο 35'.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Γλέζος αύξησε το δείκτη του σκορ στο 3-0 και ο Μπινιώρης σημείωσε το 4-0. Η ομάδα του Πλατανιά κατάφερε να μειώσει με πέναλτι στο 85'.

Η ομάδα του Αστέρα θα μπορούσε να πετύχει περισσότερα τέρματα καθώς είχε δοκάρι με τον Μπινιώρη και χαμένο πέναλτι από τον Κανελλόπουλο.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:

ΑΣΤΕΡΑΣ: Τσιφτσής, Κουρτέσης, Μπινιώρης, Αντζουλάς, Χριστόπουλος, Κοντογιαννόπουλος, Απειρανθίτης, Γλέζος, Δουβίκας, Κανελλόπουλος, Ρούνης. Επαιξαν και οι: Τερεζίου, Τσέκος, Ντίνε, Τάκος, Φωτόπουλος

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ: (Αναμένεται)